Tävlingsresultat

Slutrankingar Sverige rankingen

Herr Seniorer

Calle Rundström 16:e (155 rankande)

Dam Seniorer

Rebecca Arndt 40:e (42 rankade)

Herr Veteraner

Dennis Rundström 42:a (65 rankande)


Väst Cup 4/Trollträffen 2, Trollhättan 28/11

Calle Rundström 3:a -90


Svenska Mästerskapen Kata, Jönköping 7/11

Claes Belfrage och Patrik Östemar 2:a Kime No Kata

Patrik Östemar och Claes Belfrage 2:a Kodokan Goshin Jutsu No Kata

Dennis Rundström och Calle Rundström 3:a Kodokan Goshin Jutsu No Kata


Syd Cup 3, Skurup 10/10

Rebecca Arndt oplacerad D-70

Calle Rundström 2:a H-90

Calle Rundström 3:a H Öppna


Go-Cup, Stenungsund 10/10

Jeper Östemar 4:a U9

Felicia Ernbro Rundström 5:a FU11

Rasmus Östemar 3:e PU11

Felix Belfrage 5:a PU11

Jakob Kantzer 4:a PU11

Viktor Bohlin 2:a PU13


Corax- Cup, Uddevalla 22/9

Jesper Östemar 3:a PU9 -30

Felicia Ernbro Rundström 3:a FU11 -36

Jesper Johansson 4:a PU11 -34

Filip Jemelik 3:a PU11 -38

Rasmus Östemar 2:a PU11 -38

Felix Belfrage 1:a PU11 -50

Viktor Bohlin 2:a PU13 +50


Distriktsmästerskap, Uddevalla 22/9

Rebecca Arndt 2:a D -70

Calle Rundström 1:a H -100

Patrik Östemar 3:a H +100


Väst Cup 3, Göteborg 5/9

Rebecca Arndt 2:a D-70


Svenska Mästerskapen för seniorer, Sundsvall 4/6

Calle Rundström trea i sin pool, -90


Swedish Judo Kata Open, Stockholm 1/5

Claes Belfrage och Patrik Östemar 6:a Katame no kata

Claes Belfrage och Patrik Östemar 3:a Kime no kata

Dennis Rundström och Calle Rundström 5:a Kodokan Goshin Jutsu No Kata


Västcup 2/Trollträffen 1, Trollhättan 25-26/4

Rebecca Arndt 2:a D-70

Calle Rundström 2:a H-100

Dennis Rundström 1:a HV+90

Felicia Ernbro Rundström oplacerad FU11 -39,2


Syd Cup 2, Jönköping 18/4

Rebecca Arndt 3:a D-70

Rebecca Arndt 3:a D öppna

Calle Rundström oplacerad H-90

Dennis Rundström 2:a HV+81


Judiths Pokal, Göteborg 11/4

Felicia Ernbro Rundström 4:a FU11

Rasmus Östemar oplacerad PU11

Filip Jemelik oplacerad PU11

Felix Belfrage 3:a PU11

Jakob Kantzer 4:a PU11


Go-Cup, Stenungsund 28/3

Jeper Östemar 4:a U9

Felicia Ernbro Rundström 3:a FU11

Rasmus Östemar 2:a PU11

Filip Jemelik 2:a PU11

Felix Belfrage 2:a PU11

Jakob Kantzer 4:a PU11


Lilla Trollträffen, Trollhättan 15/3

Jakob Kantzer 3:a U11

Filip Jemelik 1:a U11

Viktor Bohlin 2:a U13


Väst Cup 1, Karlstad 14/3

Calle Rundström 1:a H-90

Rebecca Arndt 3:a D-70


Sommarmästerskap

Lekjudo-U9 -26kg

1. Malin Ö

2. Clara Ö

2. Stina Ö

U9-U11 -33kg

1. Filip J

2. Jesper J

3. Jesper Ö

U11-U13 -36kg

1. Felicia ER

1. Rasmus Ö

2. Agnes K

U11-U13 -57kg

1. Viktor B

2. Klara K

3. Felix B

4. Simon J





Klubbmästerskap

Grupp 1 (Lekjudo)

1. Stina Ö

2. Clara Ö

3. Martin K

Grupp 2 (U9-U11, 24-28kg)

1. Jesper Ö

2. Malin Ö

3. Jakob K

Grupp 3 (U9-U11, 31-33,5kg)

1. Filip J

2. Felicia ER

3. Liam H

Grupp 4 (U11 32-54kg)

1. Felix B

2. Viktor B

3. Rasmus Ö




Vintermästerskap

Grupp 1 (Lekjudo)

1. Nathan

2. Claes

Grupp 2 (Lekjudo-U9)

1. Collin

2. Martin

3. Stina

Grupp 3 (Lekjudo-U9)

1. Jesper Ö

2. Hugo

3. Keman

Grupp 4 (U9-U11)

1. Jesper J

2. Filip

3. Liam

Grupp 5 (U11-U13)

1. Albin

2. Rasmus och Simon

Grupp 6 (U11-U13)

1. Felix

2. Klara och Viktor