Tävlingsresultat


Kata SM, Kristianstad 19/11

Claes Belfrage och Patrik Östemar 2:a Kime no kata

Patrik Östemar och Claes Belfrage 3:a Kodokan Goshin Jutsu

Dennis Rundström och Calle Rundström 4:a Kodokan Goshin Jutsu


DM, Stenungsund 22/10

Dennis Rundström 1:a H +100kg


GO-Cup, Stenungsund 22/10

Felicia Ernbro Rundström 3:a FU11 -38,8kg

Filip Jemilik 2:a PU11 -40kg

Viktor Bohlin 3:a PU13 +50kg

Mazen Azab 2:a PU13 +50kg


Gothenburg Judo Open, Mölndal 10/9

Viktor Bohlin 3:a P13 +50kg

Filip Jemilik Oplacerad P13 -42kg


Nordiska Mästerskapen, Larvik 22/5

Calle Rundström 7:a H-90

Dennis Rundström 3:a M14 +100


SJKOT Kata, Uppsala 9/4

Claes Belfrage och Patrik Östemar 1:a Kime no kata

Patrik Östemar och Claes Belfrage 2:a Kodokan Goshin Jutsu


Master Swop, Oxelösund 2/4

Dennis Rundström 3:a M1+100


GO-cup, Stenungsund 19/3

Jesper Ö 1:a U9 -29,8

Liam H 2:a U9 -38

Jesper J 4:a P11 -31,0

Felicia ER 4:a F11 -34,7

Rasmus Ö 2:a P11 -35,0

Viktor Bohlin Oplacerad P13 +50

Simon Johansson Oplacerad P15 -46


Helsingborg Judo Open, Helsingborg 6/2

Calle Rundström 3:a H-90

Calle Rundström 3:a Höppna

Dennis Rundström 1:a H+100


Klubbmästerskap


Lekjudon

1. Nathan Kantzer och Teodore

U9 22,8-23,5

1. Martin Kantzer

2. Marcel Hand

3. Stina Östemar

U9 26-30

1. Colin McLoughlin

2. Tara McLoughlin

3. Keman och Jesper Östemar

U9-U11 29,3- 36,5

1. Felicia Ernbro Rundström

2. Hugo Niklasson

3. Liam Hermansson och Jakob Kantzer

U11-U13 36,5-47,4

1. Filip Jemilik

2. Ramus Östemar

3. Leo Hand och Annie Bodahl Berglund

U11-U15 38,9-63

1. Alex Konnebäck och Felix Belfrage

2. Viktor Bohlin

3. Albin Larsson



Sommarmästerskap 29 maj


Grupp 1

1. Teo Johansson och Anders

Grupp 2

1. Viggo

2. Teodore

3. Nathan Kantzer

Grupp 3

1.Jakob Kantzer och Colin

2. Martin Kantzer

Grupp 4

1. Jesper Johansson

2. Amelia

3. Hugo

Grupp 5

1. Filip Jemilik

2. Felicia Ernbro Rundström

3. Liam Hermansson

Grupp 6

1. Viktor Bohlin

2. Claes Belfrage

Grupp 7

1. Felix Belfrage

2. Patrik Östemar



Vintermästerskap


Grupp 1

1. Adam och Teo


Grupp 2

1. Colin

2. Stina

3. Marcel


Grupp 3

1. Jesper J

2. Felicia

3. Liam


Grupp 4

1. Filip

2. Rasmus

3. Linus


Grupp 5

1. Viktor

2. Mazen


Grupp 6

1. Simon

2. Max


Grupp 7

1. Ervin och Hugo

2. Jesper Ö