Tävlingsresultat


Kata-SM, 1/12 Göteborg

Dennis R och Patrik Ö 3:a Juno No Kata

Dennis R och Patrik Ö 4:a Kodokan Goshin Jutsu


Bohus- Dals Cup #4, 25/11 Hunnebo

Maximillian S 1:a PU9

Albert RJ 2:a PU9

Szymon 2:a PU9

Maximillian S 2:a PU11

Albert RJ 3:a PU11

Szymon 3:a PU11

Alexander S 3:a PU11


Distriktsmästerskap, 25/11 Hunnebo

Felicia ER 2:a FU15 -57 (inofficiell kategori)


Staffanstorp Judo Games 10/11

Felicia ER Oplacerad FU13 +48

Dennis R 2:a M13 +90


Go-Cup #2, 27/10 Stenungsund

Amanda J 3:a FU9 -27,6

Maximillian S 3:a PU9 -27,5

Colin M 2:a PU11 -38

Alexander S PU11 -28

Lucas J PU13 -45


Gothenburg Judo Open, 20/10 Göteborg

Felicia ER oplacerad FU13 +48


Judiths Pokal #3, 13/10 Göteborg

Felicia ER 1:a FU13 +49

Filip J 2:a PU13 -47

Max S 2:a PU13 +51


Bohus-Dals Cup #3, 6/10 Kroppefjäll

Maximillian S 3:a PU9

Maximillian S 3:a PU11

Alexander S 2:a PU11

Colin M 2:a PU11

Lucas J 3:a PU13


Judodraget 2.0, 29/9 Färgelanda

Colin M 3:a PU11 -40,9

Jesper Ö 3:a PU11 -40,9

Max S 1:a PU13 +50

Felicia ER oplacerad FU13 +48

Felicia ER 4:a FU15 -57


Lilla Trollträffen, 23/9 Trollhättan

Maximillian S 2: PU9

Szymon G 2:a PU9

Szymon G 2:a PU11

Alexander S 3:a PU11

Maximillian S 3:a PU11


GO-Cup, 24/3 Stenungsund

Alexander S 2:a PU11 -27,5

Maximilian S 2:a PU9 -24


Bohus Dals Cup #1, 11/3 Uddevalla

Maximilian S 2:a U9 -24,9

Alexander S 1:a U11 -27,2

Keman M 2:a U11 -32,4

Colin M 3:a U11 -32,4

Maximilian S 3:a U11 -25


Klubbmästerskap


Grupp 1

1. Albert

2. Kimja

3. Noah och Olivia


Grupp 2

1. Alexander

2. Szymon

3. Erik


Grupp 3

1. Jesper

2. Keman

3. Elias


Grupp 4

1. Maximilian

2. Tilma

3. John


Grupp 5

1. Jack

2. Frank

3. Ida


Grupp 6

1. Felix

2. Max

3. Rasmus och Theo


Grupp 7

1. Filip

2. Rasmus

3. Felicia och Theo


Grupp 8

1. Patrik

2. Krzysztof

3. Damir





Sommarmästerskap


Grupp 1

1. Noah

2. Albert

3. John


Grupp 2

1. Maximillian

2. Tilma

3. Amanda


Grupp 3

1. Elias

2. Erik

3. Jack


Grupp 4

1. Szymon

2. Alexander

3. Ida


Grupp 5

1. Colin

2. Frank

3. Stina


Grupp 6

1. Felix

2. Felicia

3. Rasmus


Grupp 7

1. Felicia

2. Lukas

3. Jesper



Vintermästerskap


Den 11/12 avslutade vi terminen på sedvanligt vis med årets Vintermästerskap. Totalt deltog 28 stycken, alla kämpade på jättebra.


Resultat:

Grupp 1

1. Emil B

2. Milo

3. Wiggo


Grupp 2

1. Kevin

2. Ella

3. Casper


Grupp 3

1. Amanda J

2. Tilma NS

3. Albert RJ och Noah M


Grupp 4

1. Ilir

2. Szymon G

3. Maximilian S


Grupp 5

1. Alexander S

2. Jack L

3. Erik M


Grupp 6

1. Lucas J

2. Jesper Ö

3. Timmy och Stina Ö


Grupp 7

1. Filip J

2. Max S

3. Lucas J och Rasmus Ö


Grupp 8

1. Filip J

2. Sara M

3. Max S och Rasmus Ö