Tävlingsresultat


Totalplaceringar i Cuper klubben deltagit i 2019:

Bohus- Dals Cup 4 av 7 tävlande föreningar

Judiths Pokal 14 av 18 tävlande föreningar


Kata- SM 7/12

Dennis R och Patrik Ö 4:a Juno no kata


Julkastet, 7/12 Uddevalla

Calle Rundström 1:a H+90


Bohus- Dals Cup #4, 7/12 Uddevalla

Maximillian S 1:a U9 Grp 1

John H 3:a U9 Grp 2

Frank H 1:a U11 Grp 1

Jack L 3:a U11 Grp 1

Szymon G 3:a U11 Grp 2


Judiths Pokal #4, 9/11 Göteborg

Felicia ER 1:a U15 +55

Viktor B 2:a U18 +75


Trollträffen, 1/11 Trollhättan

Felicia ER oplacerad U15 -63

Viktor B oplacerad U18 -90

Calle R 4:a H-90

Calle R 2:a i lagtävlingen inlånad till Trollhättans JK


Gothenburg Judo Open 19/10 Göteborg

Felicia ER 3:a U15 -63


Södra Judo Open #3, 12/10 Stockholm

Kevin K 3:a U18 +90


Judodraget 2.0, 28/9 Mellerud

Amanda J oplacerad U11 grp 1

Timmy O 3:a U11 grp 6


Lilla Trollträffen #4, 22/9 Trollhättan

Maximillian S 1:a U9 grp 1

John H 3:a U9 grp 1

Amanda J 1:a U11 grp 1

Frank 2:a U11 grp 2


Öppna Nordiska mästerskapen i Kata, 24/8 Kristianstad

Dennis R och Patrik Ö 9:a Juno No Kata

Dennis R och Patrik Ö 6:a Kodokan Goshin Jutsu


Bohus-Dals Cup #2, 19/5 Uddevalla

Maximillian S 2:a U9 grp 2

John H 3:a U9 grp 2

Milo S 3:a U9 grp 3

Emil B 3:a U9 grp 3

Timmy O 2:a U11 grp 1

Frank H 2:a U11 grp 2

Kevin F 3:a U11 grp 3

Max H 3:a U11 grp 4

Alfred I 3:a U11 grp 4

Ella S 3:a U11 grp 5

Kasper P 3:a U11 Grp 6

Szymon G 3:a U11 grp 7

Alexander S 3:a U11 grp 7

Tilma NS 3:a U11 grp 8

Amanda J 3:a U11 grp 8

Jack L 3:a U11 grp 9

Ilir DV 3:a U13 grp 1

Keman M 3:a U13 grp 2

Jesper Ö 3:a U13 grp 3


Svenska Mästerskapen, 10/5 Trollhättan

Dennis R 3:a H+100


Judiths Pokal #2, 4/5 Göteborg

Felicia ER 3:a FU15 -56,1


Mswop, 30/3 Oxelösund

Dennis R 3:a M12+100


Sörmlandsträffen, 30/3 Oxelösund

Felicia ER 3:a FU15 -63


Go-cup, 30/3 Stenungsund

Timmy O 2:a PU9 grp 4

Maximillian S 2:a PU9 grp 2

Tilma SN 3:a FU11 grp 2

Amanda J 3:a FU11 grp 3

Szymon 3:a PU11 grp 1


Judodraget 2.0, 23/2 Färgelanda

Tilma NS Oplacerad FU11 grp 2

Amanda J Oplacerad FU11 grp 2

Alexander S 2:a PU11 grp 2

Maximilian S 3:a PU11 grp 2

Szymon G 3:a PU11 grp 3

Jack L 3:a PU11 grp 4

Felicia ER 3:a FU15 -57


Borås Judo Challenge, 11/2 Borås

Filip J Oplacerad U15-55

Felicia ER 3:a U15-57


Bohus-Dals Cup #1, 3/2 Stenungsund

Maximillian S 2:a U9

Maximillian S 3:a U11

Jack L 3:a U11

Ilir VD 3:a U13


Lilla Trollträffen #1, 20/1 Trollhättan

Albert RJ 2:a U9

Timmy O 1:a U11

Alexander S 2:a U11

Ilir VD 3:a U13


Klubbmästerskap


Grupp 1

Struken


Grupp 2

1. Szymon

2. Maximilian

3. Alexander och Amanda


Grupp 3

1. Rasmus

2. Isabella

3. Smilla och Stella


Grupp 4

1. Stina

2. John

3. Hilmer


Grupp 5

1. Frank

2. Timmy

3. Cilla och Jack


Grupp 6

1. Filip

2. Felicia

3. Jesper


Grupp 7

1. Calle

2. Dennis

3. Viktor



Sommarmästerskap


Grupp 1

1. Jesper Ö

2. Timmy O

3. Jack L


Grupp 2

1. Maximillian S

2. Stina Ö

3. Ebba K


Grupp 3

1. John H

2. Alfred I

3. Max H och Emil B


Grupp 4

1. Alexander S

2. Szymon G

3. Frank H och Kevin F



Vintermästerskap


Grupp 1

1. Smilla

2. Ivan

3. Emil

3. Lovali


Grupp 2

1. Alfred

2. Noah

3. Olivia

3. Stella


Grupp 3

1. Leouit

2. Angelina

3. Rasmus

3. Isabella


Grupp 4

1. Maximilian

2. Alexander

3. John

3. Amanda


Grupp 5

1. Szymon

2. Jack

3. Erik

3. Hilmer


Grupp 6

1. Jesper

2. Keman

3. Frank

3. Stina